Nástřešní větrací jednotky NDA

diagonální ventilátory, 7000 a 10000 m³/hod

Základní částí větrací jednotky NDA je diagonální oběžné kolo poháněné elektromotorem, namontované na základové desce. Před povětrnostními vlivy jsou oběžné kolo i elektromotor chráněny vnějším hliníkovým krytem se stříškami. Stříška jednotky je opatřena přetlakovými klapkami k zamezení zpětného tahu vzduchu jednotkou při vypnutém zařízení. Přívod elektrické energie kabelem se provádí přímo na kontakty svorkovnice elektromotoru, která je snadno přístupná po demontování stříšky elektromotoru.

vetraci-jednotka-nda

Jednotka NDA je nástřešní větrací jednotka určená především pro odsávání z výrobních prostorů průmyslových budov. Montuje se na střechu jako koncový prvek a osazuje se na vodorovný základ (s max.odklonem 10°). Jednotky jsou určeny k připojení na rozvodnou soustavu 3 x 400 V, 50 Hz. Teplota vzduchu dopravovaného ventilátorem může být v rozsahu -20 až 60°C. Jednotek se nesmí používat pro odsávání vzduchu, který obsahuje abrazivní, lepivé a vláknité částice.


Jednotka s nástřešním nástavcem proti sněhu na naší hale funkční již déle než třicet let. (více kusů již léta bezporuchově fungují i např. na elektrárně Temelín)

TECHNICKÉ ÚDAJE a detailní informace ZDE: Nástřešní větrací jednotky NDA v PDF dokumentu