Šití filtrů na míru

Kromě šití filtrů standardních rozměrů, nabízíme I šití kapsových a hadicových filtrů (filtrační rukávce) na míru. Vhodné především pro repasování filtrů, které již nejsou ve výrobě.

Dále nabízíme výrobu filtračních vložek na míru, nebo dodáme pouze nástřih filtračních materiálů pro náhradní náplně dle požadavků zákazníka. Vhodné především pro repasování filtrů jiných výrobců, nebo starších typů zařízení, která již nejsou ve výrobě.

  • Třídy filtrace G2 až F9 dle ČSN EN 779Kapsové filtry KF jsou naceněny vždy na požadavek zákazníka dle velikosti, počtu kapes a třídy filtrace.

Příklad značení kapsového filtru : 
KF 595 x 595/ 6/ 360/ EU 4
velikost rámu/ počet kapes / délka kapes/ třída filtrace

Na požadavek zákazníka lze dodat i kapsové filtry s jinou třídou filtrace – v rozmezí od G3 do F9 (dle ČSN EN 779). Přehled možných filtračních materiálů a jejich použití ukazuje tabulka 1. V případě požadavku na dodávku odsavače s nestandartním filtračním materiálem doporučujeme výběr vhodného materiálu konzultovat s výrobcem zařízení.

Nabízené filtrační materiály – příklady použití:

 

Označení materiálu Typ materiálu Příklady použití
KF 1 polyesterová NT* střední plošná hmotnost standardní materiál pro kapsové filtry odsavačů POC filtrace při odsávání od broušení kovů, opracování pryže, laminátů, při výrobě tmelů apod.
KF 5 polyesterová NT* vyšší plošná hmotnost vhodné pro záchyt jemných prachů – např. od tryskání, broušení litiny apod., doporučujeme použít u filtrů s automatickým oklepem
KF 6 polyesterová NT* antistatická vhodné pro záchyt jemných prachů v prostředí se zvýšeným nebezpečím výbuchu – např. v potravinářském průmyslu či od broušení dřeva
KF 7 NT* s obsahem aktivního uhlí samozhášivá úprava, nízká třída filtrace (G3), vhodné pro odsávání menšího množství kouřových zplodin (pájení) Tento materiál nemůžeme srovnávat s vlastnostmi sypaného aktivního uhlí, které je např. ve filtračních vložkách VS, které patří do skříní II. stupně filtrace
KF 9 polypropylenová NT* filtr částečně odolný proti vlhkosti, nižší třída filtrace (F6) vhodný pro odsávání hrubších navlhavých prachů
KF 10 NT* potažená teflonem vhodné pro odsávání částečně lepivých a abrazivních materiálů (např. skelných vláken, skla apod.)
KF 11 tkaná textilie vysoká propustnost vzduchu, nízká třída filtrace (G3), vhodné pro záchyt hrubých částic – např.kusů laminátu, hoblin apod.

Dodáváme i patronové filtry pro všechny typy odsavačů


Výroba kapsových filtrů