Filtrační systém FM-18

Tento typ zařízení řadíme mezi velké průmyslové filtrační jednotky. V označení FM jsou bez ventilátoru (určené k napojení na centrální odsávání) a v označení FMV jsou dodávány jako kompletní filtro-ventilační systém společně s externím ventilátorem.

FM-18 je patronový filtrační systém s kapacitou 18.000 m³/hodpatronovy-filtr-fm18

Jednotky FM a FMV díky typizované patronové filtraci s velkým výběrem filtračních patron od různých výrobců, dokáží splnit i ty nejnáročnější požadavky na odsávání z různých zdrojů znečistění, ať se jedná o prach kovový, nekovový, různé druhy mlhovin či dýmů, nebo těkavých látek, které vznikají v automobilovém průmyslu, při sváření, při laserovém a plazmovém řezání, apod.

Všechny filtrační jednotky FM mají řídící jednotkou řízený automatický ofuk patron, který slouží k zajištění pulsního čištění filtračních patron. V boční části  je namontován zásobník systému čištění filtrů opatřený pulsními ventily. Ventily se uvádí do provozu pomocí elektrického impulsu na základě nastavené tlakové ztráty nebo dle časového nastavení. Vzduch pro čištění filtrů je veden do trysek, které střídavě proplachují jednotlivé filtrační patrony a tím je zajištěn bezúdržbový chod filtru.


Patronový filtr FM18 se skládá ze tří základních částí:

1) výsypky na zachycený prach
2) filtrační komory s patronami
3) komory ofuku Ve filtrační komoře je namontováno 16 ks filtračních patron o celkové filtrační ploše cca 250 m2 .
• na přání lze dodat s externím ventilátorem jako systém FMV, v případě potřeby lze také dodat skříň druhého stupně filtrace pro nejvyšší stupně filtrace, např. plynů.

*Komory odsavače jsou vyrobeny z plechu tl. 3 mm


Ve filtrační komoře je namontováno 18 ks filtračních patron o celkové filtrační ploše cca 280 m2. Filtrační patrony lze dodat v  několika provedeních – dle typu zachycovaných prachů.

Čištění filtračních patron je prováděno zpětným proplachem tlakovým vzduchem za provozu zařízení, dle nastaveného časového intervalu.

Ovládání chodu zařízení je zajištěno řídící elektronickou jednotkou.

Doporučený objemový průtok vzduchu . . . . . . . . . . . . .     18.000 m3/hod
Poč.tlaková ztráta . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .     cca 350 Pa (dle druhu filtračních patron)
Provozní tlaková ztráta . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .     cca 1500 Pa (dle typu zachycovaných prachů)
Celková filtrační plocha . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .      280 m2

Základní rozměry
Půdorys . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .     2500 x 2400 mm
Výška . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .      2750 mm
Průřez sání . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .       1200 x 400 mm
Výdechový otvor . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .      1200 x 400 mm
Objem zásobníku prachu . . . . . . . . . . . . . . . . . .       320 l

Velikosti sacího, výdechového potrubí a provedení výsypek lze po dohodě upravit dle požadavků zákazníka.

Filtr  FM 18 může být umístěn ve vnitřním nebo venkovním prostředí – dle prostorových možností.

Filtr je možné napojit na centrální odsávací potrubí nebo může být dodán včetně odsávacího ventilátoru s následujícími parametry: Q=16.000 m3/hod, p=3.900 Pa, U=3×400/230V, P=30 kW, n=1400 ot/min.

fmw
filtr-18000m3
filtr-patronovy-fm18

 


FMV 16FMV-12 (velikost stejná jako FM18) v úpravě pro venkovní prostředí se speciálním lakem a zakrytovaným externím ventilátorem. Odsávací zařízení bude stát na střeše a výsypka bude svedena potrubím do kontejneru skrze střechu.  (foceno ve fázi závěrečného testování před dodáním)