Odsavač olejové mlhy POC-OM 6/9

PRŮMYSLOVÝ ODSAVAČ POC – OM 6/9 PRO ODSÁVÁNÍ OLEJOVÉ MLHY

Tyto odsavače jsou určeny pro použití k odsávání aerosolů, olejové mlhy, olejových chladících a řezných emulzí, obzvláště od obráběcích strojů nebo obráběcích center.

POPIS A PROVEDENÍ

Odsavač se skládá ze dvou základních částí: filtroventilační komory a podstavce se sběrnou výlevkou pro záchyt olejové kapaliny. V horní části filtroventilační komory je osazen středotlaký ventilátor, jehož oběžné kolo je přímo nasazeno na hřídel elektromotoru. Ve střední části odsavače je namontován kapsový filtr z mikroporézního materiálu, speciálně určeného pro záchyt olejové mlhy. Ve spodní části filtroventilační komory je zasunut snadno vyjímatelný kovový před-filtr, na kterém se zachycují hrubé nečistoty. Separovaná olejová kapalina stéká do sběrné výlevky, která je ukončena kolínkem s připojovacím průměrem 1“.

Znečištěný vzduch vstupuje do odsavače přes horní část výlevky kolenem průměru 125 mm.
Odsavač je možno dodat i bez podstavce a pomocí konzoly zavěsit na zeď.

Odsavače pro odsávání olejové mlhy POC-OM 6/9 ( s filtrační komorou F4 ) mohou být provozovány maximálně na 2 pracovní směny – tj, po každých 16-ti hodinách provozu musí být dodržena minimálně 8-mi hodinová odstávka potřebná k regeneraci filtru (stečení oleje z filtrační komory do zásobníku). V případě požadavku na využití odsavačů pro odsávání olejové mlhy v třísměnném provoze je nutno dodat atypické provedení odsavačů se zdvojenou filtrační komorou a výlevkou. Pro odsávání vláknitých či lepivých prachů je třeba použít odsavače POC – M v kombinaci s vodním odlučovačem, který je dodáván jako příslušenství.

Pro odsávání olejové mlhy jsou různá řešení pro různé typy prostředí. Umíme navrhnout různá funkční řešení pro odsávání olejových mlh v nepřetržitých provozech. POC-OM 6/9 je nízko-nákladový systém v některých provozech plně dostačující, často se ale odsavače mlhy sestavují z větších patronových odsavačů POC 20/30 - JET se speciálními filtračními ptronami včetně podstavce se sběrnou výlevkou pro záchyt olejové kapaliny.

poc69odsavacpro-zachytolejmlhy

 

Základní složení odsavače POC 6/9 pro záchyt olej.mlhy

1 – filtroventilační komora
2 – podstavec
3 – sběrná výlevka na olejovou kapalinu
4 – ventilátor
5 – kapsový filtr pro záchyt olejové mlhy
6- kovový před-filtr
7- sací koleno pr.125mm

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

Tab.1 – Základní technické údaje odsavačů POC 6/9
tab-1-zakladnitechnickeudaje-odsavacu-poc-69
*Odsavače jsou vyrobeny z plechu tl. 1,5mm

Díky modulovému systému, kterým je složen každý odsavač POC lze snadno sestavit odsavač olejové mlhy s větším výkonem. Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme sestavit odsavač přímo na míru vašim potřebám.