Brousící stůl s odsáváním BSPO

brousici-stul-odsavani

Hmotnost stolu cca 350kg – určen pro nepřetržitý profesionální provoz.

Stůl pro broušení je určen jako vybavení brusíren, zámečnických dílen, výrobních hal a je určen k broušení dílů z různých materiálů např. z kovů, plastů, dřeva apod. Stůl je vybaven filtrační patronou a odsávacím ventilátorem. Pevné odpady od broušení jsou zachycovány v zásuvce stolu a jemný prach je odloučen na filtrační patroně. Přefiltrovaný vzduch je vypouštěn zpět do odsávaného prostoru skrz výdechové mřížky v zadní části stolu.

Stůl se volně ukládá na rovný, zpevněný podklad, není určen ke kotvení.  

Stůl pro broušení je samonosné konstrukce z ocelového plechu – provedení viz. obr.1 a 2.
Pracovní plocha je tvořena ocelovým pozinkovaným roštem. Ze tří stran je stůl chráněn bočnicemi proti odlétajícím částečkám. Pro případ broušení větších výrobků jsou bočnice demontovatelné.
Hrubé částice od broušení padají skrz pracovní rošt přímo do zásuvky na odpad umístěné ve spodní části stolu. Jemné prachové částice jsou odsávány pomocí ventilátoru a zachycovány filtrační patronou. Přefiltrovaný vzduch je skrz výdechové mřížky v zadní části stolu vypouštěn zpět do prostoru dílny.
Zadní stěna s výdechovými mřížkami je snadno demontovatelná a umožňuje přístup k odsávacímu ventilátoru a filtrační patroně. Zepředu je stůl opatřen dvěma otvory pro umístění plastových zásuvek.
Finální úprava stolu je provedena práškovou barvou v odstínu RAL 7016 (nebo v odstínu dle přání zákazníka).
Stůl se vyrábí ve dvou výkonových variantách – s odsávaným množstvím vzduchu 1400 nebo 2000 m3/hod.


zakladni-technicke-udajebspo

K brousícímu stolu BSPO mohou být dodány následující náhradní díly:
Filtrační patrona ……………………… obj.č.685 0646

Motorový spouštěč …………………… obj.č.358 0093

Filtrační textilie na výdech. mřížku ….. obj.č.512 943

Plastová skříňka motor. spouštěče …… obj.č.358 0096

Elektromotor ventilátoru – 2,2 kW …… obj.č.359 0010


stul-bspo-pohledzezadu

Stůl BSPO – pohled zezadu


Postup čištění filtrační patrony

V ypneme zařízení pomocí tlačítka STOP na motorovém spouštěči a pomocí jističe odpojíme od elektrické sítě. Demontujeme zadní kryt s výdechovou mřížkou ( upevněn pomocí 3 šroubů ). Po odstranění krytu, uvolníme plastovou matici ze šroubu, který zajišťuje polohu ventilátoru. Po uvolnění matice ventilátor odklopíme do strany – viz.obr.4 – a vyjmeme filtrační patronu. Filtrační patronu profoukáme tlakovým vzduchem (0,5 až 0,8 MPa) směrem zevnitř ven. Po vyčištění opatrně vsuneme patronu zpět do otvoru ve stole, přivřeme ventilátor a zajistíme ho pomocí plastové matice. Namontujeme zadní kryt a zařízení můžeme opět uvést do provozu.


 

stul-bspo-po-demontovani-zadniho-krytu

Stůl BSPO po demontování zadního krytu