Pásové filtry vzduchu FPC


Pásové odvinovací filtry s ručním nebo automatickým posuvem, 25000-50000 m³/hod

Jsme jedním z mála výrobců v Evropě vyrábějící pásové filtry atmosférického vzduchu.  Jedná se o zvláštní systém jednoduchého filtru s enormně velkou filtrační plochou, jehož magické kouzlo pochopí opravdu jen ti co mají informace o funkčnosti, hospodárnosti a využití těchto filtrů. Vlastnosti těchto filtrů se nedají přirovnat k žádnému průmyslovému odsavači ať už z hlediska ceny systému, ceny provozu, nebo výkonu.

Pásový filtr je určen pro usazení do stavebního otvoru, nebo do velkého potrubí.

Základní částí pásového filtru FPC je masivní rám vyrobený z ocelových plechů, tvarované oceli a trubek tř.11. V horní části rámu je přišroubována uzavřená skříň s odnímatelným víkem, ve které je na dutince navinut pás filtračního rouna. Rouno je vedeno po filtrační ploše vymezené válečky, opěrným roštem a vodícími lištami. Po zanesení je navíjeno na dutinku navíjecí cívky. K pohonu filtračního pásu/ dle provedení / je použit trojfázový elektromotor s rozvodnicí. Pro měření stupně zanesení filtru je použit rozdílový manometr pro automatický posuv filtračního rouna – u FPC 11.

pasovy-filtr-fpc
PROVEDENÍ Filtry FPC se vyrábějí v šesti velikostech ( dle tab. 1 ), ve třech provedních: FPC – s ručním posuvem filtračního pásu (bez elektromotoru a rozvodnice) FPC 1 – s ručně ovládaným motorickým posuvem filtračního pásu (vybaven elektromotorem a rozvodnicí ) FPC 11 – s automatickým posuvem filtračního pásu (vybaven elektromotorem, rozvodnicí a diferenčním manostatem)

POUŽITÍ Pásové filtry FPC jsou určeny pro filtraci atmosférického vzduchu od prašných příměsí a nevláknitých prachů o vstupní koncentraci do 1 mg/m³ (nárazově 5 mg/m³) v prostředí obyčejném základním dle ČSN 33 0300 v rozsahu od –20 do +60ºC. Filtry se používají zabudované do zdi, jako první stupeň filtrace. Tvar rámů umožňuje jejich stavebnicové řazení vedle sebe a vytváření filtračních jednotek pro větší objemové průtoky vzdušniny.

druhy-pasovych-filtru
rozmery-filtru-fpc


Pásový filtr při kompletaci

TECHNICKÉ ÚDAJE a detailní informace ZDE: Pásové filtry FPC v PDF dokumentu