Stůl pro svařování volný WELDEK

Stůl pro svařování WELDEK je určen jako vybavení svařoven, zámečnických dílen a výrobních hal. Kombinací stolu s odsávacím ventilátorem nebo s odsavačem od svařování vznikne vhodné pracoviště pro svařování.

Svařovací stůl WELDEK s odsavačem LIWEX + základní rozměry

svarovaci-stul-weldek-s-odsavacem-liwex

Stůl je rámové konstrukce, pracovní plocha o rozměru 1200×800 mm je tvořena ocelovými pláty a litinovými rošty, pod kterými je umístěna zásuvka na odpad a okuje ze svařování. Zásuvka při naplnění vodou tvoří zároveň nádobu na odkládání nedopalků elektrod. V rozích pracovní desky jsou otvory pro upevňování ochranných clon, které se dodávají jako příslušenství. Na rámu stolu je přišroubovaný šroub pro druhý pól svářecího agregátu, který umožní nasazení kabelového oka nebo skřipce.

Na požadavek zákazníka může být dodán i svařovací stůl atypických rozměrů.

Stůl pro svařování se vyrábí v jedné velikosti, hlavní rozměry jsou patrny z obrázku 2. Na požadavek zákazníka lze vyrobit i stůl atypických rozměrů.

Hmotnost svařenců do 50 kg
Hmotnost stolu cca 132 kg

Jako příslušenství lze přiobjednat ochranné clony proti světelnému záření, které vzniká při svařování, nebo proti odlétajícím částečkám kovu při broušení. Clony jsou vyrobeny z ocelových tyčí a plechu, opatřené nátěrem matnou barvou. Dodávají se jako sada 3 ks (pravá, zadní a levá).

Montáž stolu se provádí na vodorovnou základovou desku nebo podlahu. Stůl není třeba kotvit. Obsluhu a údržbu stůl nevyžaduje žádnou. Za určitou dobu doporučujeme vyčištění stolu z důvodu pracovní bezpečnosti.

 

PŘÍKLADY USPOŘÁDÁNÍ PRACOVIŠTĚ8-priklady-usporadani-pracoviste

Odsávání od svařování je možno zajistit pomocí odsávacích závěsných ventilátorů, nebo ventilátoru LIVENT. Hubice umístěná na pohyblivém rameni se nastaví tak, aby účinek byl co nejvyšší.

Není-li vybudováno centrální odváděcí potrubí, je možno použít odsavače od svařování LIWEX, JPO, nebo POC. Hubice umístěná na pohyblivém rameni se opět nastaví tak, aby účinek byl co nejvyšší. Odsavač je vybaven vlastním ventilátorem s účinnou filtrací.