Filtrační vložky KOFIL

Rozměr 610 x 610 x 20mm. Jako hrubý před-filtr pro velmi hrubé částice. Třída filtrace G1, EU1. 

filtracni-vlozka-kofil

Filtrační vložka KOFIL je určena především pro zachycování jisker od svařování nebo broušení, které jsou nasávány odsavačem či odsávacím ventilátorem spolu se vzduchem. (POZOR! pro záchyt jisker je nutné při objednávce specifikovat požadavek pro objednání varianty z nerezu) KOFIL lze rovněž použít jako velmi hrubý před-filtr pro vícestupňovou filtraci, eventuálně pro záchyt tukových par. V hliníkovém provedení je určena pro použití při teplotách okolí –40 do + 100˚C.

Filtrační vložka KOFIL je tvořena rámem, vyrobeným z hliníkového, nebo nerezového plechu,  do nějž je vsazeno několik vrstev hliníkového, nebo nerezového tahokovu, které tvoří funkční část vložky.

Po zanesení je možno filtrační vložku regenerovat dle typu zachycovaných nečistot buď vyklepáním, profoukáním tlakovým vzduchem nebo vymytím v lázni s obsahem odmašťovacího prostředku.

Průběh tlakové ztráty vložky KOFIL v čistém stavu ( platí při hustotě vzduchu ρ = 1,2 kg/m3)POKYNY PRO PROVOZ, ÚDRŽBU A LIKVIDACI

Filtrační vložka KOFIL se zasune do vodítek filtru nebo odsavače (nezáleží na směru proudění vzduchu vložkou) a zařízení se uvede do provozu. Postupně dochází k zanášení filtrační vložky a k růstu její tlakové ztráty – při jejím nárůstu na 2 až 4-násobek oproti čistému stavu se filtrační vložka vyjme a vyčistí event. vymění za novou. Filtrační vložka se čistí dle typu zachycovaných nečistot buď vyklepáním, profoukáním tlakovým vzduchem nebo vymytím v lázni s obsahem odmašťovacího prostředku.


DODÁVÁNÍ, SKLADOVÁNÍ
Filtrační vložky KOFIL se dodávají v nevratných obalech z PE fólie, ve kterých se ponechávají do doby použití. Skladování se provádí v suchých krytých prostorách. 6.