Filtrační vložky VFT

S polyesterovou textilií pro filtraci atmosferického vzduchu ve třídě EU4, EU7 a EU9

Filtrační vložka je vyrobena ze dvou do sebe zasunutých rámů z ocelového pozinkovaného plechu a ocelového drátu. Mezi rámy je prolamovaně upnut přířez polyesterové vpichované filtrační textilie o rozměru 615 x 1 400 mm. Na výstupní straně filtrační vložky je přilepeno pryžové a na boku molitanové těsnění, které zajišťuje těsné uložení filtrační vložky ve skříni filtru.

filtracni-vlozka

Vložky VFT se vyrábějí v těchto provedeních:
VFT 4 – obsahuje filtrační textilii s třídou filtrace G 4 (EU4)
VFT 7 – obsahuje filtrační textilii s třídou filtrace F 7 (EU7)
VFT 9 – obsahuje filtrační textilii s třídou filtrace F 9 (EU9) Třída filtru dle ČSN EN 779 (dle DIN 24 185) 3.

POUŽITÍ Filtrační vložky VFT se používají pro filtraci atmosférického vzduchu, jako výměnný filtrační člen vložkových filtrů (FVB, FVC) nebo filtroventilačních jednotek. Vložky lze použít v prostředí obyčejném základním dle ČSN 33 0300 v rozsahu teplot od -40 do +90°C.
VFT 4
– účinné proti pylům a zvířeným prachům
– vhodné jako první stupeň filtrace u vícestupňových zařízení (odvětrávání průmyslových podniků, v dopravních prostředních, Garážích, obchodních domech apod.)

VFT 7
– účinné proti bakteriím, výrůstkům
– použití pro větrací a klimatizační zařízení pro laboratoře, nemocniční pokoje, kancelářské budovy, divadla, telefonní ústředny, výrobny potravin, dílny přesné mechaniky a optiky, rozhlasová a televizní studia, přívod vzduchu do stříkacích boxů apod.
VFT 9
– účinné proti sazím, olejové mlze, tabákovému kouři, kouři z technologických procesů
– použití jako druhý stupeň filtrace u klimatizačních zařízení pro operační sály, výzkumné zkušebny a laboratoře, provozy chemické a farmaceutické výroby, sterilizační pracoviště apod.

TECHNICKÉ ÚDAJE a detailní informace ZDE: Filtrační vložky VFT v PDF dokumentu